Mis asi on SSL sertifikaat ja miks on see oluline sinu kodulehe jaoks?

Postitus lisatud

26 veebruar 2019

SSL peaks olema esimene sõna, millele mõtled, kui planeerid oma veebilehe turvaliseks muutmist, et pakkuda oma klientidele muretut sirvimist. Miks? Sest see on elementaarne esimese astme kaitse, mida saad endale ja oma klientidele pakkuda, kui nad tulevad veebilehele sirvima. Tänases kiires ning ohte täis digimaailmas, kus üle 90% eestlastest igapäevaselt kasutab internetti, on turvalisus olulisem kui kunagi varem ning iga väiksemgi turvaauk võib olla kalli hinnaga.

Mis asi on SSL-sertifikaat?

Väga lihtsalt öeldes usaldusväärsuse tunnus sinu veebilehel, mis näitab lehitsejale, et sinu leht on turvaline ning on päriselt see, kuhu sooviti jõuda. Turvalisus väljendub ennekõike selles, et veebilehe ja külastaja infovahetus on krüpteeritud ning keegi ei saa pahatahtlikult “pealt kuulata” suhtlust kahe osapoole vahel, sh kasutajanimede, paroolide jm tundliku info vahetust. SSL tunnuseks on luku ikoon brauseri aadressiriba ees, roheline ettevõtte nimi või https eesliide veebiaadressi ees.

HTTPS ja HTTP vahe chrome veebilehitsejas

Miks on SSL-sertifikaadi olemasolu oluline sinu veebilehe jaoks?

  • SSL sertifikaat muudab sinu veebilehe oluliselt turvalisemaks. Tagab krüpteeritud andmevahetuse ning kindlustab selle, et inimene jõuab sinu lehele, mitte pahavara ohvriks.
  • Sinu digimaine on kinnitatud ametliku sertifikaadiga, mis näitab, et hoolid ja hoolitsed lehitsejate digiturvalisuse eest ning oled usaldusväärne partner koostööks.
  • 
Lisaks turva- ja usaldusväärsuse eelistele, on SSL sertifikaat ka otsingumootorite jaoks oluline komponent, mis aitab sind SEO korral kõrgemale saada otsingute nimekirjas.’

Kuidas saada oma veebilehele SSL?

Lahendusi on 2 – võta ette enda veebimajutuse teenusepakkuja juhend ning seadista SSL enda veebilehele ise või palu mõnel spetsialistil see enda jaoks ära teha.

Allolevalt leiad teenusepakkujate juhendite lingid:

veebimajutus.ee SSL lisamise juhend
zone.ee SSL lisamise juhend

Kui tunned, et jääd ise hätta seadistamisega, siis võta meiega ühendust ning aitame sul valida SSL sertifikaadi pakkuja ja seadistame selle ära.

Küsi meilt abi SSL paigalduseks